Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zápis z výroční členské schůze z 11.1.2008

9. 2. 2008

Zápis

 

z výroční členské schůze Českého svazu ochránců přírody v Lipníku nad Bečvou která se konala dne 11. 1. 2008

 

Po prezentaci se vyhodnotily pracovní výsledky roku 2007. 

V únoru byla za spoluúčasti Fy. Foto Motan Pavel vyhodnocena a instalována foto výstava  ve vestibulu zámku. Jak to tam vypadalo najdete na internetu. Hned zjara proběhla brigáda na Škrabalce. Zaplnil se celý kontejner a jak to tam vypadalo se můžete podívat na internetu.

Kosilo se VKP Peklo, malá brigádka o dvou lidech.  VKP Podhura, na podzim pěkná buřtová brigáda. Nikdo z malých pomahačů naštěstí neuhořel. Teplice se kosily dvakrát. Seno se odváželo. Takže tam si někteří členové mákli.

Další pěknou věc co se povedla jsou již zmíněné stránky na internetu. Spoustu informací najde na adrese   www.csoplipnik.estranky.cz

Na podzim jsme mapovali ještě Dluhonský rybník v Přerově. Toto mapování nás čeká ještě letos.  Kontrolovali jsme orchideje v PR Dvorčák provedení ochraných krytů a účinnost proti okusu zvěře.

V loňském roce nás opustil pan Vlastislav Pavlík. Vzpomeňte tichou vzpomínkou.

V minulém roce jsme nesplnili zájezdové sliby.

 

 

 

Finanční zpráva: Zůstatek z roku 2006                      27 870,38

                             Příjmy roku      2007                      29 335,95

                             Výdaje roku     2007                  -   10 062,00

Zůstatek k 31. 12. 2007   činí               47 144,33  Kaček českých

 

 

 

Vyhodnocení nejaktivnějších členů svazu za uplynulý rok.  ČTVRTÉ MÍSTO  p. Puklová Marie, Šindlerová Ludmila, Skácelová Andrea,  TŘETÍ MÍSTO Rychtárová Jana, Konečný Robert, Tomek Jaroslav, a na PRVNÍM MÍSTĚ Pěgřímek Richard za pokosení Teplic.

 

 

 

Volba nového výboru nepřinesla pranic NOVÉHO... Tedy vše zůstává při starém.

 

 

 

Plán práce na rok 2008

Ve dnech 4. – 5. dubna proběhne v Bořeticích u Hustopeč Výroční shromáždění pozemkových spolků. Kdo má zájem se zúčastnit kontaktujte předsedu.

POZOR začátkem září proběhne celostátní setkání příznivců ČSOP  a členů na zámku v Plumlově. Pokud budete mít jenom trochu času, zúčastněte se této zajímavé akce. Přesné propozice během roku. Není to daleko...

 

 

 

BRIGÁDY:  PR Škrabalka, VKP PEKLO, VKP Podhůra  Teplice, a pozor Máme možnost získat od LČR peníze za VYČIŠTĚNÍ A VYŘEZÁNÍ DVOU LOKALIT kde se vyskytují obojživelníci. Vše musí proběhnout do jara.

 

ZÁJEZDY: Štramberk, Mionší, Jeseníky

MAPOVÁNÍ:  Mapování Dluhonského rybníku obojživelníci a vážky.

PROJEKTY:  Vydání plakátu  Vzácné a ohrožené hřibovité houby ČR

 

 

 

Záchrana lípy Za porážkou nebo na Pastviskách je již marný boj. Po vylomení haluze zbývá již jenom jedna větev která bohužel nemá pevný základ ve kmeni a koruna nejde nijak stáhnout. Vynakládat prostředky na ošetření tohoto stromu by bylo zbytečné.